Ugrás a tartlomhoz
HG7F (HA5FMV) Rádióamatőr klubállomás - Alapítva 1957-ben - QTH:Dobogókő (JN97KR) - ASL:700 m - Jeladók: HG7RUC, HG7RUG, HG7PDK-2 * HG7F (HA5FMV) Rádióamatőr klubállomás - Alapítva 1957-ben - QTH:Dobogókő (JN97KR) - ASL:700 m - Jeladók: HG7RUC, HG7RUG, HG7PDK-2

HA7PX emlékére - HG7F

Az FMV Rádióklub tagjai szomorú szívvel tudatják, hogy

Cserháti József, HA7PX
Klubunk alapító tagja észrevétlenül romboló, gyógyíthatatlan betegségben 2010.06.03-án, 71. életévében tragikus hirtelenséggel elhunyt.
HA5EB

A HA5KAS állomás köré szerveződött rádióamatőrök között már 1956-ban ott találjuk. A rádióamatőr vizsga letétele után a HA7PX hívójellel rádióamatőr adóengedélyt kapott. Tevékenyen dolgozott a klub állomásán a rövidhullámú sávokon, majd a HA/HG5KEB klubállomáson már az URH sávokon is. A rádióamatőr ballonos repítésű átjátszóállomásokon át történő összeköttetések váltak szenvedélyévé. Az Ő munkáját a klubban a rádióamatőr műholdak megjelenése után döntően az azokon való forgalmazás jelentette. Közben tevékenyen vett részt a klubállomás technikai fejlesztésében, a készülékek elkészítésében, valamint a 70-es évek közepétől a klub dobogókői objektumának építésében, antennáinak készítésében és szerelésében.

A 60-as évek elején megismerkedett a rádióirányméréssel és egész életére elkötelezte magát ennek a nehéz, de gyönyörű sportágnak. Mindjárt a kezdeteknél harmadik helyen végzett a moszkvai nemzetközi versenyen, és azóta szinte megszámlálhatatlanul sok első helyezést, országos bajnoki címet, "aranyos" eredményt ért el a hazai versenyeken. A nemzetközi versenyeken, illetve világbajnokságokon gyakran végzett dobogós helyen, sőt világbajnokságot is nyert. Versenyzése során bejárta a világ sok országát közel és távol egyaránt mint a Magyar Rádióamatőr Szövetség válogatott csapatának tagja. Ezen időszak alatt egyre többször dolgozott az otthoni rádióállomásáról az amatőrsávokon.

Az utóbbi időben a visszavonulást és a tanítást fontolgatta, de mindig volt még egy verseny, amin indulni akart. Igazi sportember lévén nem vette észre és talán nem is akarta észrevenni azokat az apró jeleket, melyek a lappangó betegségéből következtek. Remélte, hogy le tudja győzni szervezete a bajt. Sajnos nem így történt.

Búcsúzunk Jóskátol, az igazi sportembertől, baráttól, klubtárstól. Emlékedet, példamutatásodat szívünkben megőrizzük és nem felejtjük.